System LOKRING zyskuje coraz większe zaufanie

System Lokring od ponad 20 lat z sukcesem jest wykorzystywany przy produkcji urządzeń chłodniczych przez takie wielkie koncerny jak: Samsung, Whirlpool, Indesit, LG, Liebherr, Electrolux, Bosh i wiele innych.  Oprócz Lokringów produkcyjnych od 10 lat na całym świecie stosuje się złączki do instalacji klimatyzacji i dużego chłodnictwa przemysłowego. Przez ten czas inwestorzy i firmy instalatorskie zdołały się przekonać do systemu Lokring, w efekcie czego pod koniec 2014 roku w największym w Europie wschodniej (w Moskiwe) centrum danych DATA PRO wykorzystano Lokringi do połączenia całej instalacji klimatyzacji.

Aby zapewnić optymalny klimat na powierzchni 16,000 metrów kwadratowych centrum, zainstalowano 32 klimatyzatory precyzyjne. Zostały one zainstalowane w całości przy zastosowaniu połączeń Lokring. Zamontowano łącznie 2000 metrów linii z czynnikiem chłodniczym.

DATAPRO jest pierwszą firmą w Rosji, która wdrożyła tego typu projekt z wykorzystaniem technologii bezlutowych połączeń rurowych Lokring, który okazał się wielkim sukcesem, ponieważ w pełni sprawne i czyste prace instalacyjne przeprowadzono w rekordowym czasie. W dodatku, uniknięto zagrożeń związanych z operacją lutowania w pomieszczeniach i na dachu. Prostota i niezawodność montażu z użyciem rurowych połączeń bezlutowcyh Lokring nie tylko przekonała ekipę instalacyjną firmy PROWELF , ale również Alekseya Soldatova, prezesa DATAPRO, który zaznaczył, że dzięki czystemu i szybkiemu zastosowaniu produktów LOKRING budowa największego centrum danych w Europie Wschodniej została pomyślnie ukończona w rekordowym czasie.

.

System Lokring zdobył również swoje zaufanie w branży samochodowej, a konkretnie u producenta ciężarówek i autobusów – VOLVO. Złączki serwisowe w wersji 50 (przeznaczone do klimatyzacji i chłodnictwa przemysłowego) są wykorzystywane w procesie produkcyjnym pojazdów na etapie łączenia rur miedzianych w instalacji klimatyzacyjnej. Rozmiary łączonych rur są rozmaite, od ∅10mm do ∅35mm. Co ciekawe autobusy, w których zastosowano technologię Lokring są produkowane we wrocławskiej fabryce Volvo.

.

 Jeszcze innymi urządzeniami ze złączami Lokring w wersji 50 opuszczającymi polską fabrykę są pompy ciepła marki GALMET produkowanymi w Głubczycach. Firma Galmet od 2012 roku złączki Lokring stosuje w pompach ciepła do CWU w celu połączenia sprężarki ze skraplaczem wykonanym jako rura nawinięta na zbiornik. Złączka pozwala na połączenie i odseparowanie rury aluminiowej od miedzianej o średnicach zewnętrznych ∅10mm. Każde połączenie złączką Lokring przeprowadza się szybko i bezproblemowo, a co najważniejsze jest skuteczna przy połączeniu rur aluminiowych z miedzianymi.  Każde poprawnie przeprowadzenie połączenie jest w 100% szczelne.

Łączenie instalacji chłodniczych i klimatzyacyjnych metodą Lokring ma swoje szerokie zastosowanie i może być wykorzystywane wszędzie tam gdzie znajduje się czynnik chłodniczy. Jest możliwy dla łączenia rur o zewnętrznych średnicach od ∅1,6 mm do ∅35 mm. Oprócz wiadomych zalet tej metody łączenia, Lokringi są przede wszystkim pewne i w 100% szczelne. Właśnie to sprawiło, że duże firmy i linie produkcyjne zaufały temu systemowi.