LOKRING – NAJLEPSZE POŁĄCZENIE

Technologia LOKRING® pojedyncze pierścienie to metoda łączenia metalowych przewodów chłodniczych bez lutowania, dzięki czemu są one trwałe i hermetycznie szczelne. W tym celu VULKAN LOKRING konstruuje niestandardowe złączki LOKRING do dowolnego zastosowania w oparciu o materiały, wymiary i tolerancje rur oraz powiązane narzędzia montażowe.
Niezależnie od tego, czy chodzi o optymalizację kosztów, poprawę jakości, czy rozwiązanie problemu – LOKRING® Pojedyncze Pierścienie jest odpowiedzią!

ZAKRESY STOSOWANIA LOKRING POJEDYNCZE PIERŚCIENIE

Podstawowym obszarem zastosowania jest łączenie rurek obiegu chłodniczego w produkcji seryjnej lodówek i zamrażarek. Istnieją również inne możliwe zastosowania w produkcji parowników samochodowych układów klimatyzacji, wymienników ciepła w technice chłodniczej i klimatyzacyjnej (np. produkcja pomp ciepła) lub przy seryjnej instalacji techniki chłodniczej i klimatyzacyjnej (np. dla autobusów).

Lodówki i zamrażarki

W tym przypadku użycie LOKRING zostało zastosowane miliard razy w ciągu ostatnich 40 lat. Niemniej jednak, to właśnie w tym segmencie konstruuje się obecnie wiele LOKRING POJEDYNCZYCH PIERŚCIENI do nowych zastosowań, tak że coraz więcej połączeń lutowanych jest zastępowanych przez LOKRING.

Klimatyzacja samochodowa

VULKAN LOKRING od wielu lat jest dostawcą złączek rurowych do wstępnego montażu elementów klimatyzacji dla wiodących dostawców w branży motoryzacyjnej. LOKRING POJEDYNCZE PIERŚCIENIE są używane do seryjnej produkcji parowników i wymienników ciepła wykonanych z aluminium.

Pompy ciepła

Podczas montażu wymienników ciepła w obiegu chłodniczym mogą wystąpić sytuacje wynikające z ograniczeń konstrukcyjnych lub materiałowych uniemożliwiających lub nieekonomicznych lutowanie. Wielu światowych producentów pomp ciepła stosuje na swojej linii produkcyjnej POJEDYŃCZE PIERŚCIENIE LOKRING.

Klimatyzacja w autobusach

Przewody aluminiowe są coraz częściej stosowane w instalacjach klimatyzacji autobusów ze względu na niższe koszty i wagę. Ułatwia to zastosowanie POJEDYNCZYCH PIERŚCIENI LOKRING jako wydajnej i niezawodnej alternatywy dla lutowania.

Szukasz połączenia w swoich produktach?

Chcesz obniżyć koszty, poprawić jakość lub rozwiązać problem podczas produkcji układu chłodniczego? Czy chcesz zrezygnować z lutowania twardego na określonym połączeniu lub zrezygnować z niego całkowicie? Zapoznaj się z POJEDYNCZYMI PIERŚCIENIAMI LOKRING.

ZALETY POJEDYNCZYCH PIERŚCIENI LOKRING

  • Brak wytwarzania ciepła
  • Wyższy wskaźnik szczelności
  • Czysty
  • Brak oparów
  • Brak spalania
  • Brak emisji dwutlenku węgla
  • Szybki i łatwy montaż w ciągu 10 sek.
  • Może łączyć dowolne kombinacje materiałów metalowych (miedź, stal, aluminium, stal nierdzewna, tytan…)
  • Nie wymaga certyfikowanych operatorów
Przejdź do sklepu

KOMBINACJE MATERIAŁOWE

LOKRING może łączyć rury z dowolnego materiału o tym samym poziomie jakości, możesz zmieniać komponenty i rury na najbardziej opłacalny materiał – niezależnie od standardów lutowania twardego. Mogą to być rury aluminiowe, miedziane, stalowe czy nawet tytanowe. Jeden system, wiele możliwości.

ZASADA DZIAŁANIA

Dzięki stożkowemu konturowi wewnętrznemu pierścienia LOKRING średnica rury zewnętrznej jest zmniejszana podczas montażu do tego stopnia, że rura wewnętrzna i rura zewnętrzna tworzą hermetycznie uszczelnione połączenie metal-metal. Dożywotnią gazo szczelność pasowanego połączenia zapewnia stan stałego sprężystego naprężenia wstępnego, który jest wytwarzany przez siły promieniowe LOKRINGA działające w kierunku przeciwnym do połączenia rury zewnętrznej z rurą wewnętrzną.

Dla naszych różnych aplikacji POJEDYNCZYCH PIERŚCIENIE LOKRING stworzyliśmy dedykowane dokumenty, które są dostępne na indywidualne zapytanie.

Specyfikacja techniczna POJEDYNCZYCH PIERŚCIENI LOKRING

Wideo

Katalog

Katalog

DANE TECHNICZNE

Certyfikat Tuv Certyfikat Div En